Mesterskap kl. 5

1 Egil Magne Hammervold Eidsvåg og Eidsøra 6/4 6/5 6/3 6/5 6/5 6/5 6/4 42/31 Stor vase
2 Ingar Waag Surnadal 6/6 6/5 6/5 6/4 6/4 6/2 6/4 42/30 Stor vase
3 Otte Hårstad Rennebu 6/2 6/3 6/4 6/4 6/5 6/5 6/4 42/27 Stor vase
4 Kristian Andersen Øvre Ogndal 6/2 6/1 6/5 6/3 6/5 6/1 6/5 42/22 Stor vase
5 Trine Ramsvik Stette Engesetdal/Skodje 6/5 5/0 6/6 6/3 6/4 6/4 6/6 41/28 Middels vase
6 Tore Veie Rissa 6/4 6/5 5/2 6/5 6/4 6/3 6/5 41/28 Middels vase
7 Brage Skiri Rauma 6/1 6/4 5/4 6/4 6/5 6/4 6/3 41/25 Middels vase
8 Leif Gravem Sunndal 6/4 6/4 6/3 6/6 6/1 6/3 5/2 41/23 Middels vase
9 Carl Ove Glahus Ørlendingen 6/0 5/3 6/6 6/3 6/5 6/1 6/2 41/20 Middels vase
10 Roger Hals Fosna 6/3 6/1 4/3 6/5 6/6 6/6 6/3 40/27 Liten vase
11 Audun Fiskum Harran 6/4 6/4 5/3 6/5 6/2 5/3 6/5 40/26 Liten vase
12 Anita Jære Rennebu 6/6 6/3 6/4 6/3 5/4 5/2 6/3 40/25 Liten vase
13 Johnny Gammelsæter Vågen Nesjestranda og Skaala 6/1 5/3 5/4 6/2 6/5 6/3 6/2 40/20 Liten vase
14 Torkil Hopmark Smøla 6/3 6/3 5/3 6/5 6/3 5/1 6/2 40/20 Liten vase
15 Ola Vangen Sunnylven 6/2 6/2 5/2 6/4 6/3 6/2 5/4 40/19
16 Tore Byberg Rissa 6/3 6/2 6/3 6/1 5/4 5/2 6/1 40/16
17 Per Kåre Lyngen Flå (Uttrøndelag) 6/3 6/0 5/2 6/4 5/2 6/1 6/3 40/15
18 Olav Noralf Stensås Soknedal 6/4 6/4 5/3 6/5 6/2 5/4 5/3 39/25
19 Anita Lystad Hovdebygda og Ørsta 6/6 5/2 4/3 6/3 6/4 6/2 6/4 39/24
20 Lars Emil Haugen Stordalen 5/2 6/3 6/2 6/3 6/2 4/3 6/6 39/21
21 Jørn Ole Skiri Rauma 6/4 5/2 6/2 6/2 5/2 5/4 6/3 39/19
22 Jorun Snekvik Surnadal 6/2 6/2 5/1 6/5 5/1 5/0 6/6 39/17
23 Dag Andre Hauge Sunnylven 6/3 6/4 6/5 6/2 4/2 4/1 6/4 38/21
24 Eline Lillegård Hjelmen 6/4 6/2 4/4 6/3 6/4 5/3 5/1 38/21
25 Arnt Inge Oddan Heim/Hemne 6/4 6/2 6/2 6/3 6/4 3/1 5/2 38/18
26 Dick Brevik Malmefjorden 6/4 6/4 4/2 6/4 6/1 6/2 4/1 38/18
27 Ingeborg Rosøy Heim/Hemne 6/1 6/3 5/2 6/2 5/4 4/2 6/3 38/17
28 Arnfinn Berdal Rindal 6/2 6/4 5/1 5/1 5/0 5/3 6/5 38/16
29 Finn Atle Oldeide Sykkylven 6/0 4/2 6/3 6/2 6/1 5/3 5/2 38/13
30 Helge Roar Åndal Malmefjorden 6/3 6/3 4/3 6/3 5/3 4/1 6/5 37/21
31 Håvard Valstad Mære 5/2 5/2 6/4 6/2 6/4 3/2 6/3 37/19
32 Guro Øie Bævre Bæverdalen 6/1 4/2 4/3 6/3 6/4 5/1 6/1 37/15
33 Lars Lillegård Hjelmen 6/5 4/1 3/2 6/5 6/4 6/2 5/4 36/23
34 Roger Størseth Lånke 6/4 6/3 1/1 5/0 6/4 6/1 6/5 36/18
35 Jakob Nørbech Aspøy og Straumsnes 6/5 5/1 4/3 6/2 4/2 6/3 5/0 36/16
36 Kari Sofie Brøndbo Fiskum Harran 6/1 6/1 6/1 6/0 6/2 2/1 4/1 36/7
37 Birger Meistad Orkla 6/4 6/3 3/1 6/6 6/3 3/1 5/2 35/20
38 Arvid Ulset Aspøy og Straumsnes 6/3 1/0 6/2 5/0 6/5 5/1 6/4 35/15
39 Frode Standal Kleive 6/3 4/1 4/2 6/1 5/3 3/0 6/3 34/13
40 Mads Lysevold Singsås 6/4 6/4 4/1 6/4 5/3 0/0 6/4 33/20
41 Torill Lystad Hovdebygda og Ørsta 2/0 5/3 4/4 6/3 5/2 4/3 6/5 32/20
42 Jo Voldset Salthammer Vestnes 4/0 5/0 2/0 6/3 5/4 1/0 4/3 27/10

MLRes - www.megalink.no 22:28 - 07.07.2019